Program Sazka Olympijský víceboj

Prostřednictvím projektu Sazka Olympijský víceboj, jehož součástí jsou disciplíny Sazka Olympijského víceboje a Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů, podporují Český olympijský výbor a Sazka sportování dětí.

Sazka Olympijský víceboj se soustřeďuje na rozvoj pohybu všech dětí. Jeho hlavním cílem není soutěžit o nejlepší výkony, ale v průběhu běžných hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků na základních školách a nižších stupních šestiletých nebo osmiletých gymnázií do osmi měřitelných disciplín a zároveň je motivovat k tomu, aby sportovali i ve svém volném čase. Každé dítě si může najít sporty, které mu nejvíc půjdou. Po splnění všech osmi disiplín totiž žáci dostanou sportovní vysvědčení – unikátní analýzu pohybových schopností. Ta dětem ukáže, pro které sporty mají největší předpoklady, jak je mohou rozvíjet a také kde se sportům ve svém okolí mohou věnovat.

Naše škola získala v této soutěži Stříbrný certifikát.